Як вибрати тактичне спорядження для військового?

Тактичне спорядження — елементи одягу та амуніції, якими користуються військові для підвищення рівня комфорту та безпеки під час виконання різноманітних завдань. Пропонуємо вам розглянути основні види тактичного спорядження для військових і ознайомитися з важливими пунктами, які допоможуть його обрати.

 

Види тактичного спорядження

Одяг та взуття. Тактичний одяг та взуття, якими користуються військові вирізняється зручністю, спеціально підібраними тканинами (водовідштовхувальні, антибактеріальні тощо), кольором (для маскування), довговічністю та функціональністю (наприклад, велика кількість додаткових кріплень, місця для шевронів). Існує дуже багато видів тактичного одягу і взуття, але найголовніше — обирати їх відповідно до сезону та розміру.

 

Спорядження для індивідуального захисту. Цей охоплює бронежилети, маски, захисні шоломи, тактичні окуляри, навушники, налокітники. Дуже багато уваги приділяється саме бронежилетам, адже вони відіграють важливу роль під час виконання бойових завдань.

Бронежилет складається з верхнього шару (міцна тканина, зазвичай Cordura) та захисного елементу, виготовленого з надміцного матеріалу (параарамід або надвисокомолекулярний поліетилен). Порівняно з параарамідами (кевлар, таврон), бронежилети виготовлені з поліетилену (НВМПЕ) — дещо легші, але менш стійкі до вогню.

Ви також чули термін “плитоноска”, його дуже часто вживають як синонім до бронежилета. Проте плитоноска — це лише міцна тканина, яка взагалі не виконує захисних функцій, поки у неї не вставлять балістичну пластину/плиту. Основна її функція — витримувати вагу плити та додаткового спорядження.

Балістичні пластини/плити зазвичай виготовляють з металу (Armox 500/600T), промислової сталі, надвисокомолекулярного поліетилену (НВМПЕ) або кераміки. Кулі великого калібру можуть зупинити лише керамічні плити.

Ось деякі елементи індивідуального захисту, які ви зможете знайти в нашому інтернет-магазині тактичного одягу та спорядження Greenland:

1) Тактичні навушники EARMOR M32 з універсальним кріпленням — активні навушники, які відмінно справляються зі своїми завданнями: видаляють фоновий шум, дозволяючи зосередитись лише на важливих звуках, дозволяють регулювати звук, водонепроникні, обладнані мікрофоном та кріпленням для шолома.

2) Тактичні активні навушники HD-16 Multicam, які приглушують усі надто гучні звуки (наприклад, постріли) і підсилюють надто тихі, мають декілька мікрофонів, мають кріплення для шолома і можуть підключатися до радіостанцій та телефону (Bluetooth).

3) Плитоноска (чехол) для бронеплит Warmor Gen.3 Max Мультикам виготовлена з Cordura, обладнана системою MOLLE та вентиляцією.

 

Засоби зв’язку. Наприклад, компаси, тактичні годинники, біноклі, тепловізори, рації.

 

Розвантажувальні системи. Для того, щоб ефективно розподілити вагу всього спорядження, військові користуються розвантажувальними жилетами, тактичними рюкзаками, ременями, сумками та підсумками. Усі ці елементи також виготовлені зі зносостійкого матеріалу і вирізняються великою кількістю кріплень та кишень. Зазвичай використовується система кріплень MOLLE, нею користуються військові НАТО, а також в американській та британській арміях.

Ось, наприклад, тактичний підсумок під 2 гранати українського виробника Kiborg виготовлена з тканини Cordura, яку ви вже неодноразово зустрічали в цій статті, має систему кріплень MOLLE, має додаткові ремені для фіксації гранат.

 

Медичне спорядження — тактична аптечка, яка повинна містити бинти, кровоспинні засоби, бандаж, пластир, турнікети (обов’язково звертайте увагу на якість турнікетів та виробників, адже це дуже важливий елемент для збереження життя пораненого військового). До медичного спорядження належать також ноші.

 

Похідне спорядження. Військові також користуються наметами, кариматами, спальними мішками, пальниками, флягами, ліхтариками та іншими елементами, до яких звикли досвідчені туристи. При виборі цього виду спорядження дуже важливо пам’ятати про водонепроникні властивості, адже мокрий спальник чи каримат не тільки не допоможе військовому, а й створить додатковий дискомфорт. Також для різних сезонів та поверхонь обирають різні матеріали та щільність кариматів. Зручність і компактність — ще один важливий пункт, адже крім похідних елементів, військовий носить з собою велику кількість іншого спорядження, тому вага і розмір відіграють важливу роль. Тому потрібно знайти ідеальну комбінацію з компактності, функціональності і якості.

Ось декілька прикладів такого похідного спорядження:

1) бахіли дощовики захисні;

2) тактичні каримати;

3) спальні мішки;

4) намети.

 

Маскувальне спорядження — ще один важливий елемент, який допомагає зливатися з навколишнім середовищем і залишатися непомітним. Тому військові користуються маскувальними сітками, стрічками, подекуди гримом, а іноді обирають маскувальний одяг залежно від сезону та погодних умов. Наприклад, маскувальний костюм Snow Blot стає дуже актуальним взимку.

 

Аксесуари для зброї — тактичні ремені (одноточкові, двоточкові та триточкові), магазини, підсумки тощо. У нас ви можете знайти всі необхідні аксесуари — і підсумки для зброї (про підсумок для гранат ми згадували вище), і ремені різних видів, і магазини. Ось, наприклад, магазин для АК коробчатий з вікном для контролю кількості заряду патронів коричневий.

 

На що звертати увагу при виборі тактичного спорядження?

1. Визначте потреби

Щоб обрати потрібне і відповідне тактичне спорядження дізнайтесь, які завдання вам потрібно виконувати, адже різні види операцій вимагають різне обладнання. Наприклад, для проживання на позиції в польових умовах вам знадобиться велика кількість саме похідного спорядження, характеристики якого відповідатимуть особливостям території. Для швидких операцій варто звернути увагу на функціональність амуніції та її компактність. Отже, це дуже індивідуальний пункт і однієї правильної відповіді немає.

2. Комфорт та функціональність

Тактичне спорядження має бути зручним та не обмежувати рухи. Порівняно з першим пунктом, ця порада — доволі універсальна. Адже кожному військовому важливо мати повну свободу рухів та швидкий доступ до потрібних речей. Важливо враховувати вагу та розташування елементів на бойових жилетах, рюкзаках, розвантажувальних системах. Варто звертати увагу на ергономічність виробів, тип та якість кріплень. Ми вже згадували про одну з найпопулярніших систем кріплень MOLLE. Вироби з цією системою легко і швидко кріпляться одне до одного та поєднуються в різноманітних конфігураціях. Якщо говорити про одяг, комфорт забезпечать водовідштовхувальні властивості тканини, з якого виготовлений виріб. Наприклад, синтетична тканина CoolPass прискорює виведення зайвої вологи з одягу. При виборі взуття зверніть увагу на наявність мембрани, яка забезпечує циркуляцію повітря, а також на матеріал підошви — наприклад, каучук є достатньо міцним і гнучким водночас матеріалом, а також забезпечує хороше зчеплення з поверхнею.

3. Якість та міцність матеріалів

Це ще один універсальний пункт, адже усе тактичне спорядження має виготовлятися з перевірених та міцних матеріалів, які не бояться різних погодних умов, витримують високі навантаження тощо. Наприклад, рюкзаки, сумки, взуття, плитоноски та інші вироби, які мають велике навантаження дуже часто виготовляють з тканини Cordura. Cordura — нейлонова тканина, яка проходить декілька етапів обробки, має водовідштовхувальне нейлонове покриття. Ця тканина доволі дорога, але дуже міцна і зносостійка.

Зараз існує дуже багато синтетичних метаріалів, які виготовляють спеціально під потреби військових, тому знайти дійсно міцний матеріал не так важко.

4. Камуфляж

Ми вже говорили про те, що військовим надзвичайно важливо залишатися непоміченими та “зливатися” з навколишнім середовищем. Тому залежно від місцевості, де ви перебуваєте, а також погодних умов та сезону, обирайте правильний колір одягу. Є дуже багато видів камуфляжу — “український піксель”, “варан”, MARPAT (американський камуфляж для використання у лісі), ACY (Army Combat Uniform, ще один американський камуфляж) тощо. Одним з правил при виборі камуфляжу є відсутність чорного кольору, адже в чистому вигляді він практично не зустрічається у природі.

5. Захист та безпека.

Це дуже важливий пункт і також стосується кожного елементу тактичного спорядження від кросівок до бронежилета. Наприклад, бронежилети мають відповідати стандартам ДСТУ 8782:2018 (Україна) та NIJ 0101.04 / NIJ 0101.06 (США). Основою стандартів є маса, швидкість кулі, калібр, дистанція. Згідно з ДСТУ 8782:2018 (Україна) існує 6 класів захисту, де 6 клас — найміцніший.

Крім бронежилетів варто звертати увагу і на менші елементи спорядження. Наприклад, налокітники, наколінники, додатковий захист стопи у взутті, захист зап’ястя, системи амортизації.

6. Вартість

Перед покупкою тактичного спорядження варто визначити свій бюджет, розглянути різних виробників та обрати той варіант, який пропонує найкраще співвідношення ціни і якості. Проте саме якість — найважливіший пункт і в цьому питанні їй потрібно приділяти найбільше уваги.

Отже, вибір тактичного спорядження — важливий етап підготовки та вимагає ретельного вивчення пропозицій на ринку та врахування цілого ряду аспектів від вартості до якості. Ми сподіваємось, що наша стаття допоможе вам обрати військове тактичне спорядження і зробить цей процес трішечки швидшим і простішим!